עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

פוסט #2 - סדר בראש

23/12/2017 23:31
Tsuki Continue
אישי, ציפייה לעתיד, תהיות
בערך.
במהלך כל החודש הזה די ניסיתי להניח מה יהיו התוכניות והתכנונים שלי לשנה הבאה מבחינה תקציבית. בסופו של דבר אני מניחה שלפחות ב2020 אעבור לגור לבד (לפי בערך התכנון של אמא שלי למכור את הבית אם אחי השני יסתדר גם), ואני אעבור לדירה שבבעלות ההורים אבל טכנית כל החשבונות ישולמו על ידי, במיוחד השיפוץ שאני יודעת שאבצע (ואולי בעתיד קצת יותר רחוק אקנה בית לעצמי)

החודש הזה הוא החודש הראשון שבו התאמצתי לחסוך ולקצץ בהוצאות. הוא כנראה לא יהיה היחיד, כי באוגוסט אני טסה לסקוטלנד ואני צריכה בערך 7K; ב2019 אני טסה ליפן עם חברה (וכנראה יחד עם עוד חברות) ולשם אני צריכה בערך 25K, מה שבלי קשר אני יכולה לסגור עוד חודשיים ולהתחיל חיסכון מחודש לסקוטלנד.
שלא נדבר על זה שאני גם רוצה להתחיל ללמוד ב2019 (וזה כבר מהמשכורת וזה יותר דינמי), ואז ביחד עם זה לחסוך לשיפוץ כללי לדירה, כאשר אמרתי לאמא שלי שבמקרה הכי גרוע, אקח הלוואה לשיפוץ.

אני יודעת שאני אלמד באוניברסיטה הפתוחה, כי יש לי התנגדות מאוד גדולה לפסיכומטרי ובכללי לו"ז של מכללה/אוניברסיטה מאוד משפיע עלי (וכבר ניסיתי מכללה ועזבתי אחרי שנה).
איפשהו הגעתי למסקנה שמכיוון ש12 שנות הלימוד שלי היו מאוד... הרסניות ורעילות, עדיף לי להתרחק ממסגרות שמזכירות את זה כי זה טריגר די גדול ומחזיר אותי למנטליות תיכונית מדוכאת... אז כן. 
גם דרך הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה יש לי את היכולת לעבוד במשרה המלאה שאני כבר בה. זה בעיקר למידה אינטרנטית ומתי שאני יכולה והאחריות האישית שלי, ואני די מצפה מעצמי לסיים תוך 3-4 שנים את התואר - כשבשנה השלישית-רביעית אני לא בטוחה שאעבוד באותו מקום עבודה - ואם אעשה סטאז' אני חושבת שזה יעבוד לי טוב מבחינת התקדמות למה שאני רוצה.
מבחינת דרך הלימוד אני חושבת שאקח את התואר כמטלה לסיים (ואני אוהבת לעשות V על הצ'ק-ליסט), ולצפות בסרטוני הוראה יותר נוח לי כי מהמכללה גיליתי שאני לומדת יותר טוב כשאני מקשיבה ומבינה, ואז אני בקושי צריכה גם ללמוד למבחנים.

מה שאני רוצה ללמוד יהיה פסיכולוגיה בשילוב של מדעי ההתנהגות. רציתי רק מדעי ההתנהגות (כי סוציולוגיה ואנתרופוליה מעניינים בכללי ומפתחים עבורי את החשיבה), אבל פסיכולוגיה זה המקצוע היחיד שמביאים לו סטאז', וזה משהו שאני רוצה לנסות.
למזלי 2018 מתחילה בקרוב, אז עד שלא אסגור את כל החיסכון לטיולים לחו"ל (מה שאני מאמינה שיקרה עד אפריל-מאי), לא אפנה אליהם. ולפחות אז אם אפנה אליהם באמצע השנה הקרובה, לא אוכל להשמע מוזר כשאגיד "כן, אני רק מבררת".
אני עדיין לא יודעת לאן אפנה עם התואר הזה, אבל משם או שבאמת ארצה ליהיות פסיכולוגית, או קרימינולוגית/פרופיילרית, או יועצת חינוכית (עד כמה שזה שליש משרת מורה שזה פחות מה שאני רוצה).
בגדול, אחרי באמת שקילה רצינית ל-מה שאני רוצה ללמוד, מההכרות הקצרה שלי עם מדעי ההתנהגות, זה באמת אחד מנושאי הלימוד המרתקים ביותר, ועם כל התהיות שלי לאן לכוון את זה, אני קודם רוצה ללמוד את זה ואז לבחון מה אני באמת רוצה.
פסיכולוגית מהתחום ההומאני? יועצת חינוכית? פרופיילרית/קרימינולוגית? אני פשוט רוצה לבחור בשביל שמוביל אותי לבחירות האלו, וכשאגיע אל ההתפצלות, אראה אז.
edyaנערת הגורלhaunted princess
edya
24/12/2017 07:39
אני עשיתי קורס אחד או שתיים באוניברסיטה הפתוחה ומאד נהניתי! חוויה ממש טובה ללמוד שם.
בהצלחה ותהני בטיולים :)
Tsuki Continue
24/12/2017 17:20
תודה רבה!
עושה רושם שזאת חוויה ללמוד שם :)
edya
24/12/2017 20:53
זאת חוויה! רק צריך לדעת לחוות אותה נכון.. כמו כל דבר :)
Tsuki Continue
24/12/2017 22:00
זה בטוח!
וגם גישה חיובית תמיד תורמת לחוויה יותר מהנה <:
נערת הגורל
24/12/2017 09:20
יש הרבה דברים חיוביים באוניברסיטה הפתוחה, לפחות ככה זה נשמע. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה בנושא הלימודים והעבודה, וכמובן שרק הנאה בטיולים.
Tsuki Continue
24/12/2017 17:21
תודה רבה!
וכן, עד כה ללמוד שם זאת האופציה הכי טובה עבורי :)
haunted princess
27/12/2017 22:46
השנה הזאת די עברה מהר האמת ועוד רגע 2018...
בכול מקרה בהצלחה בכול הלימודים ותהני בטיולים!
נשמע שיש לך הרבה תוכניות גדולות לשנה החדשה...
אני עוד לא מתקרבת לשם אפילו..
אבל מי יודע.
Tsuki Continue
30/12/2017 10:05
את תמיד יכולה לקבוע לעצמך כמה :)
לי אין ברירה אלא להתאקלם לתוכניות שנקבעו או שקבעתי, לכן אני מנסה לקבוע לפי שנים מה אעשה. כמובן שזה עדיין ניתן לשינוי, אבל אין לי הרבה ברירות אלא לנסות ולזרום גם עם זה.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

אודות

25
פעם כתבתי, עכשיו הכל בדמיון
עדיין לא סגורה מה אני רוצה ליהיות כש"אהיה גדולה"
חברים
IM ALGeminiedyahaunted princess
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון